BITCOIN DRUKUJE PODRĘCZNIKOWY NIEDŹWIEDZI WZÓR ODWRÓCENIA: 9000 DOLARÓW W GRZE

Ostatni rajd Bitcoin’a był pozornie byczy, przynosząc aktywa powyżej $10,500, a następnie $11,500.
Od czasu napisania tego artykułu, krypto waluta handluje za 11,500 dolarów.
BTC może jednak w rzeczywistości zawierać transakcje w oparciu o podręcznikowy wzór.
Wzorzec zidentyfikowany przez inwestora przewiduje, że Bitcoin odwróci się do 10.000 dolarów, a następnie będzie niższy do 9.000 dolarów.

Może to jednak nie być makro niedźwiedzia formacja.
Analitycy twierdzą, że Bitcoin Future powracający do 30-40% podczas cykli byka jest całkowicie normalnym trendem.
Na rynku byka w latach 2016-2017 BTC zaobserwowała szereg silnych wycofań, szczególnie w okresie Chin FUD.

BITCOIN MOŻE SPAŚĆ DO 9.000 DOLARÓW: PODRĘCZNIKOWY WZÓR WYCKOFFA

Bitcoin może być przygotowany do przełamania do 10.000 dolarów, a następnie do 9.000 dolarów zgodnie z ostatnią analizą.

Jeden z inwestorów zauważył ostatnio, że wykres BTC od końca lipca wygląda prawie identycznie jak schemat przedstawiony przez legendarnego analityka technicznego Richarda Wyckoffa.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!

Jak pokazuje poniższy wykres, akcja cenowa BTC wygląda jak schemat dystrybucji Wyckoffa #1. Schemat składa się z akcji cenowej składnika aktywów, gdy znajduje się on w pobliżu lokalnego lub średnioterminowego szczytu.

 

Bitcoin podążający za schematem do T stąd będzie oznaczał, że wkrótce rozszerzy się w kierunku 10.000 dolarów, a następnie prawdopodobnie spadnie do poziomu sprzed wyścigu. Może to oznaczać, że do połowy września, BTC ponownie obróci się w połowie 9.000$.

 

Wykres ostatniej akcji cenowej BTC z analizą Wyckoff Distribution autorstwa CryptoHamster (@CryptohamsterIO na Twitterze). Wykres z TradingView.com
Oczekiwania co do korekty cen do 9.000 dolarów nie są do końca nieuzasadnione.

Jak już wcześniej informował Bitcoinist, jeden z traderów zauważył, że Bitcoin spadający do 9000 USD zaspokoiłby historyczną tendencję BTC do spadku o 30-40% podczas hossy. Odnosząc się do poniższego wykresu, inwestor, który podzielał te odczucia, zauważył:

 

„$BTC #Bitcoin High Time Frame plan. Kupić poprzedni opór, a jeśli się nie uda, kupić retest dziennego popytu (patrz korekty 2016-2017)“, napisał analityk w odniesieniu do potencjału BTC do retestowania 9000 dolarów przed kolejnym etapem wyższym.

 

Wykres makro akcji cenowej BTC wraz z analizą przez firmę crypto trader HornHairs (@Cryptohornhairs na Twitterze). Wykres z TradingView.com

DŁUGOTERMINOWA PERSPEKTYWA POZOSTAJE JASNA

 

Bitcoin to jednak na dłuższą metę niedźwiedź.

 

The Winklevoss Twins of Gemini niedawno stwierdził, że Bitcoin jest przygotowany do rajdów wykładniczo w dłuższej perspektywie z powodu zbliżającej się inflacji:

„Nadchodzi inflacja. Pieniądze przechowywane w banku zostaną przejechane. Pieniądze zainwestowane w aktywa takie jak nieruchomości czy giełda będą nadążać za tempem. Pieniądze przechowywane w złocie lub bitcoinach będą przewyższać skalę plagi. Pieniądze przechowywane w Bitcoin’ie będa przejeżdżać najszybciej, wyprzedzając złoto.“

Powiedzieli, że BTC może osiągnąć 500.000 dolarów w dłuższej perspektywie, co spowoduje, że limit rynkowy aktywów będzie wyższy niż złoto.